Orosz gondolkodók, első kiadás - ZVAB
- Minden típusú termék
- Könyvek (90)
- Magazinok és folyóiratok (1)
- képregény
- évfolyamok
- Művészet, grafika és poszterek
- Fényképek
- kártyák
- Kéziratok és
Papír régiségek (1)
- Összes
- Új
- Antikvár/használt
- Minden fizetési mód
- Előleg (82)
- Banki tervezet
- Bár (41)
- Csoportos beszedési megbízás (1)
- PayPal (65)
- Utánvét (2)
- Postautalvány
- Banki átutalás (59)
- Számla (73)
- Minden eladó
- és magasabb
- és magasabb
- és felett (90)
- (62)
Berlin, Ézsaiás:
Orosz gondolkodó
Frankfurt am Main Fischer Taschenbuch Verlag, 1995
Kl. 8 ° Klein-Oktav Tb Tb. 402 S. Fischer Taschenbuch Verlag 11490 Fischer filozófia. A fejvágás enyhén foltos. A borító szélén apró karcolások vannak. Nyelv: német Súly grammban: 400. 1. kiadás. Jól. Rendelési szám: 19170.

Gorbacsov Michail/a.:
Az új gondolkodásmód
220 oldalas papírkötésű, kevés nyom, újraküldött/hibás példány Első kiadás Nyelv: német Súly grammban: 300 papírkötésű, alacsony nyomokban, utánozott/hibás másolat. Cikkszám: 69644.

Mihail Gorbacsov/a.:
Az új gondolkodásmód
Puhakötés. 220 oldalas papírkötésű, tökéletes, Remitente német első kiadás Nyelv: német Súly grammban: 300. Cikkszám: 100484.

Gorbacsov Michail/a.:
Az új gondolkodásmód
220 oldalas papírkötés, kevés nyom, remitált/hibás példány Német első kiadás első kiadás Nyelv: német Súly grammban: 300 papírkötésű, alacsony nyomokban, remitált/hibás példány. Rendelési szám: 92190.

Bernhard Schultze:
Orosz gondolkodók - álláspontjuk Krisztussal, az egyházzal és a pápasággal kapcsolatban
15,5 x 23 cm. 456 oldal sötétkék vászonszalag, nagy oktáv formátumban, porvédő kabáttal; jó, tiszta másolat olyan gondolkodók portréival, mint L-Tolstoj, Belinskij, Florenki, P. Caadaev és mások.Nyelv: német Súly grammban: 1. 1, kiadás. Jól. Rendelési szám: 84691.

Schultze, Bernhard
Orosz gondolkodó. Ön álláspontja Krisztusról, az egyházról és a pápaságról
Bécs: Thomas-More-Presse, kiadó Herder Verlag, 1950
456 oldal, méret - 8 °. Első kiadás. Sötétkék O.-Lwdbd. az OSU-val., ez veso-val és felhasználási nyomokkal ragasztva, enyhén dörzsölve a végpapírt, a sarkok minimálisan ütköztek, egyébként tisztességes másolat. 1. kiadás Cikkszám: 2177.

Berlin, Ézsaiás:
Orosz gondolkodók, Bevezetés: Aileen Kelly, angolból fordította: Harry Maor,
Frankfurt/Main, Európai Kiadó, 1981
DEA, 406 pp., OLwd. m. OU., jó állapotban. Cikkszám: 108993AB.

Risenko, F.D. (A szerzői csoport vezetője) -
Lenin - az ember gondolkodója forradalmi -
Uránia -, Lipcse/Jéna/Berlin -, 1970
Fordító: oroszból Horst Friedrich és mások - epilógus: Bernhard Jahnel - - intern52-1955 német - 335 + képek 21 x 15 x 2 cm o. - 500 g oktáv. tiszta használati nyomaival - a szélén egyértelműen dörzsölve és foltokkal, egyértelműen elsötétítve, - vászon (keménytáblás) porvédő kabáttal -. 1. kiadás. Rendelési szám: 76067.

Zheleznikov, Vladimir
Sbanduto, a nagy gondolkodó. Az oroszból fordította Dieter Pommerenke
Berlin, Kinderbuchverlag, 1976, 1976
Karl-Heinz Appelmann illusztrációival, 20,5 x 14,4 cm, színes kartonpapír (kissé megdörzsölve), 222 oldal, 1 lapos első német kiadás. - "A" fiatal lovag "típusa, egy olyan gyermek, akinek a szíve megfelelő helyen van, és amelyet elsősorban az figyel, hogy másokra figyeljen, kifejezett formában megtalálható W. Shelesnikov munkájában. Borja Sbanduto mozgékony, vidám, Egy fiú, aki tevékenységre és megerősítésre szorítkozik, és nem teszi könnyűvé a körülötte élők igazságos megítélését róla. Szabadidős érdekek, amelyek elfeledtetik az iskolai feladatokat, az a hajlam, hogy túllicitálják tevékenységét, konfliktusokba sodorják Borjat tanárokkal és osztálytársakkal és az apa "(Bussewitz 212. o.). - Wegehaupt D, 3393. - Jól megőrzött. Cikkszám: 2077.

Guenther Johannes Von (válogatás és fordítás)
Orosz szerelmi történetek. Nyolc regény.
Tartalom (részletek): 1. Puskin: A fiatal nő, mint gazda. 2. Lermontov: Béla. 3. Turgenyev: A trisztus. 4. Ljeßkow: A toupee művész. 5.Ssologub: Ha belegondol, nem felejti el. 6. Brjusov: A márványfej. Eredeti vászon arany dombornyomással, 14x22, S 296. Borítója közepesen dörzsölt, belül hibátlan. Jó állapot. Első német kiadás. 1. kiadás. Rendelési szám: 21976.

Gorbacsov, M.,
Glasnost. Az új gondolkodásmód. Fordítás oroszból .
[1. Kiadás] 320 oldal és fotó a [16] rajztáblákon. Színes kartonszalag, hátoldalán betűkkel, vak dombornyomott fedélpecsét, színes illusztrált boríték. * A könyv egyesíti azokat a legfontosabb bel- és külpolitikai beszédeket, amelyeket Mihail Gorbacsov (* 1931) 1988/89-ben mondott. Bennük lenyűgözően feltárul az az új gondolkodásmód, amelyet országa számára rendelt el és amely feszültségben tartotta a világot. - A német olvasók előszavával és W. Dobkin és W. Markow bemutatkozásával. - Első német kiadás. - Friss másolat *. Cikkszám: 216561DB.

ZWEERDE, EVERT VAN DER (redactie)
OROSZ FILO SÜTŐ NA DE PERESTROIKA
Krisis/Parrísia, Amszterdam, 1995
Puhakötésű/garenloos. Omslag: Steven Boland. Házon belüli ellátás: Anneke de Bruin. Tartalom: 1). Evert van der Zweerde: Crisis van het think - think van de krízis. 2). Andranik M. Migranjan/Francis Fukuyama: Párbeszéd a het einde van de geschiedenisről. 3). Irina Bentsionovna Rodnjanskaja: Az orosz nyugati vándorlás, a tweede neithergeboorte van Europa 4). Feliks Trofimovitsj Michajlov: Marx Oroszországban halt meg? 5.) Vladik Soembatovitsj Nersesjants: De voortzetting van de geschiedenis: van socialisme naar civilisme. 6). Leonid Vladimirovitsj Karasev: De orosz ötlet: symboliek en betekenis. 7). Merab Konstantinovitsj Mamardasjvili: Het Think in de cultuur. 8.). Valeri Aleksandrovitsj Podoroga: Het verschijnsel készíti. Met regisztráció. 152 oldal. Méret: 20cmx12,5cm. 1e nyomtatás. Nettó példa. Rendelési szám: 017466.

Rohrmoser, Gьnter és Anatolij Frenkin:
Új konzervatív gondolkodás, mint túlélési elengedés. Német-orosz párbeszéd.
Frankfurt am Main: Peter Lang, 1994
378 oldal. Eredeti papírkötés. Jó másolat, csak apró kopásnyomokkal. Egy korábbi tulajdonos dedikációjával az 1. oldalon. Szöveg tiszta és nemdohányzó háztartás. Nyelv: német. Cikkszám: 5499.

Dahm, Helmut
Orosz alapgondolat. Századi személyiségek és vallomások.
München: Johannes Berchmans (Science and Present Collection), 1979 (E.A.)., 1979
591 o. OLn. OSchUm-mel, 8 °. Porzsák apró mélyedésekkel a hajtásban; egyébként hibátlan másolat. - - - KÉRJÜK, MEGJEGYZÉS: Az AbeBooks és a ZVAB speciális szállítási költségei miatt (az ár nem a súlyon, hanem a cikkek számán alapul) magasabb postaköltségek merülhetnek fel a nehezebb vagy több kötetes munkák esetében. HA KÉRDEZNI KÉRJÜK, ELŐZMÉNYET KÉRJÜK. - - - KÉRJÜK, MEGJEGYZÉS: Az AbeBooks és a ZVAB speciális követelményei miatt a szállítási díjak (az ár darabonként értendő, nem súlyonként) a szállítási díjak magasabbak lehetnek nehéz könyvek vagy több kötetből álló könyvek esetén. KÉRJÜK, ELŐZTEK ELŐZMÉNYEKET BIZONYOSSÁG ELLEN. - - - 1020 g 1. Cikkszám: 30537.

Orosz film - Kerr, Alfred (saját A. Kempner, előszó).
Orosz operatőr. 144 panellel.
Berlin-Charlottenburg, Pollak (1927)., 1927

Beta, Katharina:
Az orosz lélek, az orosz ortodox keresztény gondolkodásáról, érzéséről és imádkozásáról, 1 előlappal,
EA, 160 S., OKart., Jó állapotú. Rendelési szám: 146445AB.

Berlin, Ézsaiás:
Orosz gondolkodó. Az angolból Harry Maor. Szerkesztette: Henry Hardy és Aileen Kelly. Aileen Kelly bevezetőjével.
Frankfurt am Main, Európai Kiadó., 1981
8 °. 21 cm. 406 oldal. Eredeti vászonszalag eredeti porzsákkal. (= Európai Könyvtár, 6. kötet). 1. kiadás. Porzsák részben sötét, elülső része halvány foltos. Jó-nagyon jó példány. Nyelv: német. Termékszám: 6725EB.

Ackermann, Arne - Raiser, Harry - Uffelmann, Dirk (szerk.)
Gondolkodási helyek. Új orosz filozófia. Jacques Derridával folytatott beszélgetéssel és Rainer Grübel utószavával
Bécs: Passagen Verlag 1995, 1995
Német első kiadás, OBrosch., 271 oldal, 8 °, a borító egyik sarka kissé hajlított, egyébként sértetlen, nagyon jó állapotú. Könyvnyelv (ek): német. Cikkszám: A24445.

Panfilov, V.Z.
A nyelv és a gondolkodás összefüggései
Akademie Verlag, Berlin, 1974
Dobozos. Orosz fordítás: Barbara Meier. Jegyzetekkel. 282 oldal. Apró felhasználási nyomok. Vágjon egy kicsit foltos, egyébként tisztességes könyvelést. Első német kiadás Méret: 14,5x21,5. Kielégítő minta. Rendelési szám: 002101.

Bubnoff, Nicolai von
Orosz vallásfilozófusok. Dokumentumok. Szerk .: Nicolai von Bubnoff
Heidelberg: Lambert Schneider, 1956
494 pp, 8 °. Zöld O. Lwdbd. Arany dombornyomással, OSU., Név szórólapon, feje apró foltokkal vágva, összességében szilárd, szép példány. Válogatás az orosz gondolkodók műveiből, különös tekintettel az etikára, a vallási metafizikára és az antropológiára, valamint a történelemfilozófiára. 1. kiadás Cikkszám: 10357.

Szerkesztő: Jantos, Wolfgang
A kreatív gondolkodás és a problémás tanítás fejlesztése
Emberek és tudás Volkseigener Verlag, Berlin, 1977
Állapot: jó; Puhakötésű; 1. kiadás; illusztrált; 192 oldal; Formátum: 14,5 x 21,5 cm; Sorozat: Pszichológiai hozzájárulások 21. Szovjet pszichológusok és didaktikusok közreműködésének gyűjteménye; oroszból; "A cikkeknek vannak pszichológiai, pedagógiai - pszichológiai, valamint pszichológiai - didaktikai vonatkozásai a kreatív gondolkodásnak és annak tartalmi fejlesztésére; név szándékosan; vízfoltos vágás; borító kissé megdörzsölte szakkönyv, pszichológia. Jó állapot. Cikkszám: 12315.

Goldstein, Aleksandr:
Gondoljunk csak Famagusta: Roman-re. az orosztól és Regine Kühn megjegyzéseivel; Irina Prokhorova utószavával
Berlin: Matthes & Seitz Berlin, 2016
Keménykötésű kiadás. 535 oldal, könyv nagyon jó állapotban van. Alkalmas ajándékként. Nyelv: német Súly grammban: 833. Első kiadás. Rendelési szám: 24259.

Bulgakov, Mihail:
Kutya szív. D-től. Korom. Thomas Reschke/Volk-und-Welt-Spektrum; 237: Groteszk.
Berlin: Verl. Volk u. Welt, 1988
gokart. 137 pp .; 19 cm; Jó volt Moszkva, 1924. Preobrazhensky professzor az ember szerveinek átültetésével átalakítja Bello hajléktalan kutyát Bellow elvtársává. Működési példájával abban reménykedett, hogy az emberben az állat legyőzésének örök kérdését korabeli módon felvetheti. Mihail Bulgakov (1891-1940) homunculusa által kiváltott borzalmas összefonódásokat egy groteszk példabeszédgé formálja, amely a kor ízletes szatírájává fejlődik, és ugyanakkor mélyen új gondolkodást vált ki a polemikában a haladás hagyományos és önkéntes hitével szemben. A "Hundeherz" (írták 1925-ben) Bulgakov legfontosabb prózaműve a "Mester és Margarita" után. Ennek a groteszknek az 1987-es szovjet első kiadása alkalmából Vladimir Lakschin ezt írta: "A mentális durvaságban, a tudatlanságban és a kultúra hiányában Bulgakov nagyon is valós fenyegetést lát az új élet építésének, és ezt öntötte alá. Ez a gazember gátlástalanságának és a szemtelen, korlátlan hatalom fenyegető elképzelése. amely kész megsemmisíteni minden emberi, erkölcsi értéket, beleértve a forradalom eszméit is. " (A kiadó szövege) ISBN 9783353003119 Nyelv: német Súly grammban: 99. 1. kiadás Jó. Rendelési szám: 1101831.

Guenther, Johannes von (válogatás, fordítás):
Orosz szerelmi történetek. Nyolc regény. (Puskin, Lermontow, Turgenjew, Dostojewskij, Lietzkow, Csehov, Ssologub, Brjussow)
München, Drei Masken Verlag, 1923
aranybélyegzett OLine, 296 (2) oldal (+ 4 oldal kiadói közlemény), kétszínű címnyomtatás. A. S. Puschkin [Puskin]: A hölgy mint gazda/M. Ju. Lermontov [Lermontov]: Béla/IS Turgenyev [Turgenyev]: A triszt/FM Dostojewskij [Dostojevszkij: A fehér éjszakák/NS Ljeßkow [Leskov]: A csecsemőművész/AP Csehov [Csehov]: A hölgy a kutyával/F. Ssologub [ Sologub]: Ha belegondol, nem felejti el/V. Igen. Brjussow [Brjusov]: A márványfej. Apró könnyek a fővárosokban. Jó példány. Jó példány. Nyelv: német Súly grammban: 500. Cikkszám: 12220.
Lombozat, Gabriel:
Ős lomb a gondolkodáshoz. Szatíra szempontjából.
München, Bécs: Carl Hanser Verlag, 1972

Michail Schaiber (szerk.)
ГЛАСНОСТЬ - Glasnost tömítések. 99 orosz költő a lelki felfordulás tanújaként
Puha fedél. Nagyon jó, mentás állapotú példány, használat jelei nélkül, Blaue Hörner Verlag 1989, puha borítású, 276 oldal, Jevgenyij Jevtushenko előszavával. A fedél fedele belül orosz kézírással van nyomtatva. A szerzőket a „Halott”, „Az idősebb generáció”, „A középső generáció” és a „Fiatalabb generáció” négy fejezethez rendeltük. Néhány ismert írónő mellett, mint Bulat Okudshawa és Vitali Korotitsch, sok ismeretlen, de minden mű először 1987 és 88 között jelent meg. "Ez a könyv különös hangsúlyt fektet arra, hogy lehetővé tegye a progresszív gondolkodás, az érzés és a készség minden árnyalatának, de különösen az összes generációnak, hogy beleszólhasson." (A szerkesztő epilógusából). 1. kiadás. Mintha új lenne. Cikkszám: 19-734.

Fisher-Ruge, Lois
Szabadság oroszul. A nehéz mindennapi élet az új Moszkvában
Németország: Deutsche Verlag; Anstal, Németország, 1995

Steiner, Rudolf.
Az ember és az elemi világ kapcsolata. Kalewala - Olaf Asteson - Az orosz Volkstum - A világ az egyensúlyi hatások eredményeként. Tíz előadás, köztük egy nyilvános és három beszéd, tartották Hannoverben, Helsingforsban, Berlinben és Dornachban 1912-ben, 1913-ban és 1914-ben. Rudolf Steiner Teljes kiadású előadások - Előadások az Antroposzofikus Társaság tagjainak. Nagyon minimálisan illusztrált! 1. kiadás ebben az összeállításban teljes kiadás Dornach 1968. Irodalomjegyzék sz. 158.
23 * 15 cm. OLeband. 231 o. Az előző tulajdonos neve laza levélen, egyébként jó állapotban, csak apró kopásnyomokkal. R03-4 Nyelv: német Súly grammban: 600. 1. kiadás. Cikkszám: 136405.

Gцhrde. - Post Dahlenburg. Dr. Wilhelm Adickes vezetője.
A Göhrde levele. 1955 karácsonya kíséretre. 27. rész Tartalom: Kelet és Nyugat közötti problémák: A „hideg háborútól az„ együttélésig ”. Az aranynyugat. Európai Nyári Iskola 1955. Az orosz gondolkodás és a „Pravda” sajátosságairól. A szovjet alkotmány 143. cikke. Karácsony.
SZOFTVER. Eredeti brosúra, 21 x 15 cm. 24 oldal illusztrációkkal, jó állapotban. K05805-101961. D'cikk: 101961.

Belomlinskaja, Julia:
Alma, csirke és pushkin. Regény. Az oroszból és Friederike Meltendorf megjegyzéseivel.
Berlin: Matthes és Seitz, 2007